Dlaczego powstał ten blog?

Blog - strona poświęcona artystycznej fotografii ślubnej i dziecięcej powstał z potrzeby serca , aby dać Państwu możliwość zapoznania się z moją skromną twórczością.

Since a lot of visitors from all over the world come to see my blog devoted to artistic wedding and children photography I promiss that after the season is over I do translate all my posts into English. I created my blog because I needed to share my creativity with all of you.


Moim celem jest zatrzymanie w kadrze bezstroskiego dziecinstwa, malowanego słońcem i lizakami, barankami- chmurkami na zawsze niebieskim niebie, salw śmiechu, łez wzruszenia, pierwszych kroków, ważnych momentów, sesji sesji brzuszkowych, sesji noworodkowej, skaramentalnego "tak" oraz każdej innej bezcennej chwili jak bardzo wartej uwiecznienia i dzielenia się szczęściem z innymi.

My main goal in photography is to keep all the priceless moments, happy childhood painted by sun and lolly-pops on alway very blue sky, shapy clouds, bursts of laughter, tears of affection, first steps, maternity and newborn sessions, sacramental "I DO" and all moments of time worth immortality and sharing with others.

Jeśli chcesz posiadać w swoich albumach wyjątkowe ujęcia, ciepłe, pełne emocji - czekam na Twój kontakt. Wykonuję sesję profesjonalnymi pełnoklatkowymi lustrzankami Nikona, jasną optyką oraz oświetleniem. Ceny sesji ustalane są indywidualnie - w zależności od oczekiwań, długości sesji oraz ilości zamówionych odbitek, czasu i nakładu pracy.

If you want to have exceptional photographs, full of warmth and emotions - I am awaiting your contanct - no matter where you live. I am ready to travel wherenever you want me to take your unique photos. My prices are very reasonable. To contact me write : artystycznafotografiadziecieca@wp.pl or call +48 666 569 380.

Jeśli chcesz się skontaktować to pisz: artystycznafotografiadziecieca@wp.pl lub dzwoń 666 569 380 aby sprawdzić dostępność terminu. 

Informuję, że za dojazd w dalsze regiony Polski nie pobieram tzw. "kilometrówki",  a jedynie zwrot kosztów paliwa.

Interesuje Cię śliczne i niebanalne auto do ślubu zerknij tu :

zabytkowa warszawa 223 doślubu


Współpracuję z portalem ślubnym

Fotograf ślubny

piątek, 16 października 2009

No jak długo można czekać na zdjęcia.... Fotograf amator ;-)

Do napisania tego posta skłoniło mnie kilka rzeczy...
Pytanie klienta z zeszłego tygodnia - jak wygląda album, który oddaje Pani Młodej parze, jak długo czekamy na zdjęcia i dlaczego tak drogo...

Taaa. Przyjdzie taka, pocyka pare godzin (jeśli przygotowania za są od 8 rano, a schodzę o 3 w nocy - to ile cykam? :P)i bierze 2 tysiące - skandal i rozbój w biały dzień! Zdzierstwo normalnie, ciekawe za co?

No pewnie, że skandal, rozbój i zdzierstwo!
Moje D700 kosztuje 8,5 tysiąca - obektywy drugie tyle, d80 back up i lampa ponad 4 tysiące - ja piernicze jaki ten NIKON to beee i wogóle... Drogi, że rozbój i bandytyzm.. Karty pamięci, akumulatory, ładowarki, serwis, seminaria, komputer, monitor, PS CS4, laptop, dysk zewnętrzny daję nam okrągła sumkę.... na nowe autko z salonu... A to wszystko za darmo rozdają :D:D:D

No wie Pani??? Inni to robią za 800 zł całe zlecenie :D
Jest wolny rynek... Na szczęście.

A czy już ma Pani gotowe zdjęcia? Dzwoni para po 3 dniach - SZOK :O:O:O
YYYYYYY zaniemówiłam...
Więc po koleji - dlaczego tak długo - ze zlecenia we dwoje mamy ok 2 tys sztuk...czasem ciut mniej czasem więcej.
Samo przejrzenie materiału i selekcja to 3-4 dni - niczego nie kasujemy podczas zlecenia .. Po pierwsze nie ma na to czasu, a po drugie jak się wrzuci na duży ekran - czasem zdjęcie, które wydawało się byle jakie, ma to "coś", czego na małym wyświetlaczu nie było widać.
Wszystkie zdjęcia wykonujemy w formie negatywu cyfrowego - RAW - lub NEF dla Nikona. Dlaczego? Zainteresowani wiedzą.
Wywołanie jednego - jesli się wkłada w to serce, a nie automat - średnio 3 - 5 min. Potem dalej męczenie Tiff-a i wychodzi ok 10 - 20 min pracy nad jednym. Proszę sobie to przemnożyć i wyjdzie ilość dni, które spędzam przed monitorem. Do tego jeszcze jest plener po ślube, przegrywanie na dyski, następny ślub w następną sobotę - i nie samą grafiką żyje człowiek...

Do 8miu godzin jestem w stanie rozróżniać kolory. Jeśli siedzę zbyt długo... Na drugi dzień, musze poprawić, bo niezły bigos czasem z tego wychodzi :D. Niestety mózgu nie da się oszukać, po prostu wyciąga wtyczkę!
Reasumując tutaj - aby przygotować odbitki do laboratorium potrzeba 3,5 - 4 tygodni sumiennej pracy po 8 godzin dziennie. Dodam, że nie mam ciepłej posadki na etaciku i nie jest to moje dorywcze zajęcie! Wszystke zlecenia są na umowę o dzieło - żadnej ściemy i kaski na boku z rączki do rączki i "na gębę".

Proszę mi wybaczyć mój dosadny język, jednak powoli mam dość oszczędzających na "siłę". W kieszeni nóż mi się otwiera, kiedy syszę w telefonie "dziękujemy to zdecydwanie za drogo".

Dlaczego chcecie na siłę oszczędzać na czymś co zostanie z Wami na całe przyszłe życie i dla potomnych? Jedynie zdjęcia, ewentuanie film może przywołać wspomnienia z tego dnia!
Jedzenie zniknie momentalnie, suknia zszarzeje i welon zakurzy sie w jakimś komisie, plotki szybko ucichną, zwiną ten czerwony dywan z kościoła szybciej niż go dla Was rozwinęli, wiązanka zwiędnie - nie da się jej zatrzymać na wieczność! Naprawdę nie jestem w stanie tego ogarnąć moim ptasim rozumem ;-)Dlaczego nie targujecie się z księdzem?

Więc skoro kasuję za zlecenie 2 tysiące, ponad 800 zł zanoszę w zębach do Zusu co miesiąc czy sezon czy nie sezon, płacę podatki, za album i odbiti 360 zł lub więcej, To ile faktycznie zarabiam na takim zleceniu po doliczeniu amortyzacji sprzętu, samochodu, paliwa, i własnego czasu oraz nerwów i stresu, aby oddać wspaniale NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ WASZEGO ŻYCIA? No faktycznie kokosy :D:D Rozbój w biały dzień!! Sezon trwa 7 miesięcy - rok ma ich 12.
I dodam jeszcze - od stycznia będę musiała podnieść ceny! Więc będzie jeszcze większy badytyzm - czemu? Chcę kupić nową szeroką stałkę 1,4, i dodatkową lampę, aby były jeszcze fajniejsze zdjęcia - nie dla mnie - dla WAS!

Jeśli więc planujecie ślub na przyszły rok... To radzę zgłosić się niebawem, póki obowiązuje stary cennik... Nie ma w tym nic dziwnego, że większość umów podpisuję na 9 miesięcy - rok z góry.

Jeśli po tym poście stracę przyszłych potencjalnych klientów, którzy obraża się na mój "tupet" .... to zyskam nowych, którzy docenią sumienność i rzetelność oraz jakość finalnego efektu.

A teraz pokażę jak wygłada praca nad albumem.... Zapewniam, że nie da się tego zrobić w godzinkę lub dwie!

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

3 komentarze:

  1. Paulina i dobrze napisałaś:"Jest wolny rynek... Na szczęście".

    :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Boze jakbym czytał swojego posta, szczerze wspolczuje, podejrzewam, ze u mnie jest jeszcze gorzej "na wsi" bo ludzie wola 1000 zdjec na cd dostac po tygodniu (jaki efekt tego, wiadomo) za nizsza cene (np 800zł, mały koszmarek) niz o wiele mniejsza ilosc konretnie przygotowanych najlepszych ujec...

    OdpowiedzUsuń

Katalog Stron Kobiecych Powered by  MyPagerank.Net